Z jakiej skóry krzesła tapicerowane są godne uwagi?

Krzesła tapicerowane mogą być wykonane z wielu różnych gatunków skór, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Producenci nieco inne materiały wykorzystują na przykład do skórzanych foteli samochodowych, a nieco inne do krzeseł tapicerowanych. W tym drugim przypadku lepszym rozwiązaniem są miękkie i błyszczące skóry.

Na co zwrócić uwagę?

Osoby, które chcą wybrać krzesła tapicerowane wykonane z wysokiej jakości skóry, powinny w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ilość pigmentu. Pamiętać należy o tym, że im mniej pigmentu jest nakładanych, tym oczywiście lepsza jakościowo skóra. Wszystkie niedoskonałości są oczywiście zakrywane farbą, dlatego też najładniejsze skóry są pozbawione pigmentu. Najlepsze jakościowo skóry produkują firmy z Niemiec, Włoch i Australii, konkretna oferta z dobrymi ratami dostępne sa w sf meble. Godne polecenia są przede wszystkim krzesła tapicerowane, które wykonane są ze skóry bydlęcej.

krzesła tapicerowane

Jaka alternatywa dla skóry?

Najlepszą alternatywą dla skóry w dzisiejszych czasach jest popularna alcantara, która może pochwalić się dużą miękkością i wytrzymałością. Najlepsza jakościowo alcantara produkowana jest z ultradrobnych mikrowłókien, które są nawet 20 razy cieńsze od włosa. Specjalna mieszanka poliestru i poliuretanu zapewnia odpowiednią trwałość i doskonałą miękkość. Jeżeli chodzi o odporność na ścieranie, to oryginalna alcantara znacząco przewyższa tekstylne materiały i kompozytowe tkaniny.

Odpowiednie zabezpieczenie skóry

Wybranie eleganckich krzeseł tapicerowanych ze skóry, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby naturalną skórę systematycznie zabezpieczać, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Nawet najlepsza jakościowo skóra, może pękać, dlatego też warto zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i promieniami słonecznymi. Dzięki systematycznemu natłuszczaniu, można wydłużyć żywotność krzeseł tapicerowanych. Na rynku jest wielu renomowanych producentów, którzy oferuję specjalne preparaty do pielęgnacji tapicerki meblowe, dlatego też warto skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. Dobrym pomysłem jest postawienie na pszczeli wosk, który znacząco wzmacnia skórę naturalną. Skorzystać można także z usług profesjonalnych firm, które są w stanie przywrócić do życia nawet bardzo stare krzesła tapicerowane ze skóry naturalnej.