Drewniane skrzynie – idealna alternatywa dla szaf

Kiedyś drewniane skrzynie były meblem bardzo popularnym prawie w każdym wiejskim domu. Dzisiaj z powrotem wracają do łask i stają się idealną alternatywą dla zwykłych szaf i szafeczek. Przepastne wnętrza kryją domowe skarby, zabawki czy pielesze. Można je też wykorzystać jako siedzisko, ławeczka czy zwykły stolik do kawy.

Styl wiejski i rustykalny

Drewniane skrzynie idealnie tworzą w mieszkaniu czy domu styl wiejski czy też styl rustykalny. Są meblem bardzo dekoracyjnym i niezwykle funkcjonalnym. Sprawdzają się wszędzie tam gdzie trzeba coś ukryć. W sypialni zdają egzamin jako skrytka na pościel, w pokoju dziecięcym na zabawki a w przedpokoju na szale, czapki czy rękawiczki. Wykorzystanie ich w pomieszczeniach daje też bardzo dużo ciekawych pomysłów na różnego rodzaju aranżacje danych wnętrz.

Jakie są drewniane skrzynie?

Na rynku jest bardzo duży wybór drewnianych skrzyń. Są one wykonane bardzo estetycznie z drewna litego i niektóre z nich mają metalowe dekoracje i okucia, które kute są ręcznie. Oferowane przez producentów skrzynie drewniane (sprawdź) to produkty w dużej mierze wykonane ręcznie, z bardzo dobrych materiałów i przez to są to produkty super luksusowe. Drewniane skrzynie produkowane są z drewna w typie buk, sosna czy dąb. Niektóre egzemplarze są specjalnie impregnowane, woskowane lub lakierowane. Znaleźć też można skrzynie z motywami góralskimi, przez co należą one do typu skrzyń góralskich.

Dzieła sztuki meblarskiej

Skrzynie wykonane w drewnie to czasami prawdziwe dzieła sztuki rzemiosła meblarskiego. Najczęściej wszystkie ich elementy wykonane są ręcznie, pełne są one różnego rodzaju zdobień i rzeźbień. Bardzo dekoracyjne są ich okucia. Jednak obok tych niezwykle mocno zdobionych skrzyń znaleźć też można i skrzynie minimalistyczne. Takie skrzynie idealnie wpasowują się w stylistykę pokoju dziecięcego. Najczęściej są to egzemplarze w białym kolorze, z lekkimi i delikatnymi frezami i tylko podstawowymi okuciami bez żadnych zdobień. Jak więc widać, drewnianą skrzynię znajdzie zawsze każdy w odpowiednim wydaniu dla siebie.