Świąteczna dekoracja okien – jak ją wykonać?

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, zatem coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób udekorować dom. Odpowiednio dopasowane ozdoby potrafią nie tylko dodać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, ale również pomagają poczuć ducha świąt, gdy za oknem zamiast wymarzonego śniegu – wciąż plucha. Jak udekorować okna, by pomieszczenia wyglądały świetnie i nastrojowo?

Lampki choinkowe

Wbrew swojej nazwie, takie lampki nie muszą znajdować się tylko na zielonym drzewku. Z powodzeniem można je umieścić również w innych miejscach i wyglądają doskonale jako świąteczna dekoracja okien. Szeroki wybór wariantów kolorystycznych sprawia, że każdemu uda się dostosować tę formę ozdoby do wyglądu wnętrza. Można zdecydować się na tradycyjny egzemplarz bez żadnych dodatkowych efektów lub wręcz przeciwnie – postawić na coś bardziej rzucającego się w oczy. Doskonałym przykładem światełek tego drugiego typu są modele mrugające w rozmaitych kolorach. Lampki można zamocować dwojako: na niewielkich gwoździkach, które przez resztę roku mogą czekać na kolejne święta Bożego Narodzenia niemalże niewidoczne przy oknie lub z pomocą specjalnych taśm dwustronnych.

Łańcuchy

Podobnie jak w poprzednim przypadku – łańcuchy choinkowe niekoniecznie muszą znajdować się na choince. Połączone z lampkami, wielokolorowe, puszyste łańcuchy choinkowe mogą stanowić idealną ozdobę dla wielu pomieszczeń.

Przyklejane ozdoby

Świąteczna dekoracja okien to nie tylko oprawa wokół, ale również ozdoby znajdujące się bezpośrednio przy nim samym. Wśród tego typu ozdób można wskazać między innymi żelowe naklejki ze świętym Mikołajem, reniferami i wieloma innymi postaciami kojarzącymi się z tym wyjątkowym okresem w roku. Dobra wiadomość dla osób, które martwią się o późniejszy wygląd okien: takie naklejki bardzo łatwo się odczepia i właściwie nie zostawiają śladów.

Sztuczny śnieg

Ostatnim rodzajem ozdób, który wymaga nieco wysiłku i pracy, a także odrobiny zdolności plastycznych jest dekoracja ze sztucznego śniegu. To specjalne produkty, które swoim wyglądem mają imitować prawdziwy śnieg. Tworzy się z nich estetyczne wzory ręcznie (gdy pozwalają na to zdolności manualne) bądź z zastosowaniem specjalnych szablonów. Te ostatnie występują w wersji papierowej lub plastikowej. Zdecydowanie polecamy ten drugi typ: papierowe szablony niestety łatwo nasiąkają i rozrywają się, tym samym uniemożliwiając stworzenie estetycznych zdobień.