Jak wybrać dobrze dopasowany stół ogrodowy?

Stoły są bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza w każdym domu, ale mogą one także być wykorzystywane na tarasach, w ogrodzie, a nawet na balkonie. Ważne jest to, aby model wykonany był z materiału odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobrze dopasowane stoliki ogrodowe wraz z komfortowymi siedziskami umożliwiają przyjemne spędzanie czasu całą rodziną albo imprezowanie wspólnie ze znajomymi. Warto więc przed dokonaniem zakupu zastanowić się nad tym, do czego najczęściej stół będziemy wykorzystywać oraz jaki rodzaj produktu będzie idealne w naszym przypadku.

O czym pamiętać przy wyborze stolików ogrodowych?

Stoliki ogrodowe najczęściej dopasowujemy wyglądem do stylistyki ogrodu, tarasu, a nawet domu. Do wyboru mamy wiele różnych tworzyw, z których wykonane są meble z przeznaczeniem do umiejscowienia nad morzem, ale najpopularniejsze z nich to:

  • drewno,
  • plastik,
  • aluminium,
  • rattan.

Jeżeli decydujemy się na meble, które będą stały pod zadaszeniem, to bez problemu możemy postawić na drewno. Natomiast w przypadku użytkowania sofy ogrodowej oraz stolików i krzeseł pod gołym niebem, gdzie narażone są na deszcz oraz promieniowanie słoneczne, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą meble stalowe oraz z tworzywa sztucznego.

Na który stolik ogrodowy najlepiej postawić?

Stoliki ogrodowe

Do wyboru mamy wiele różnych stolik ogrodowych, ale zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany dany produkt. Od tego będzie głównie zależeć wytrzymałość, solidność oraz trwałość. Każdy materiał wymaga również innej pielęgnacji, więc warto pod tym względem także zastanowić się nad konkretnym tworzywem.

Najczęściej klienci decydują się na zakup stolika ogrodowego wykonanego z drewna, ponieważ posiada on doskonałe walory estetyczne, jest wykonany z naturalnych materiałów i idealnie harmonizuje się z naturą. Metalowy model świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, a jego największe zalety to wysoka odporność na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne.

Stoliki ogrodowe z plastiku również cieszą się wielką popularnością, ponieważ są bardzo tanie i posiadają lekką konstrukcję, dzięki czemu można je szybko i bez problemu przenosić w dowolne miejsce. Ekskluzywnym rozwiązaniem są stoły rattanowe, które cechują się elegancją, ale wymagają one regularnej pielęgnacji.

Jeżeli posiadamy dzieci to warto zdecydować się na stół okrągły, który jest znacznie bardziej bezpieczny, niż kwadratowy czy prostokątny, posiadający rogi, o który można się uderzyć. O pomoc w wyborze konkretnego stolika oraz dodatków można zapytać pracowników oferujących meble ogrodowe, którzy z pewnością doradzą, jaki zestaw wybrać. Na stronie SFmeble.pl można znaleźć wiele ciekawych modeli stolików do ogrodu oraz innego rodzaju mebli o dodatków do wnętrz.