Dekoracja ścian w nowoczesnym stylu

Zainteresowanie malarstwem abstrakcyjnym nie słabnie od momentu jego narodzin w początkach XX wieku. Kompozycje tych dzieł wzbudzają wiele emocji. Obrazy abstrakcyjne często zaskakują ujęciem tematu, kształtem i barwą. Są statyczne i dynamiczne, intensywnie kolorowe lub monochromatyczne. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach widoczna jest ich forma i intensywna barwa. Obok takich dekoracji w domu nie przechodzi się obojętnie.

Oryginalne obrazy abstrakcyjne

obraz abstrakcja

Wśród obrazów abstrakcyjnych wyróżnia się takie, które przedstawiają formy geometryczne i figury. Są na nich wyraźnie zaznaczone pionowe i poziome linie, których położenie na obrazie ma wywoływać określone uczucia. Na innych obrazach abstrakcja to kolory i plamy, nieregularne kształty. Rzeczywistość jest tu barwą i artystycznym impulsem.
Obraz abstrakcja pojedynczy, dyptyk, tryptyk lub wieloczęściowy w gatunku abstrakcji geometrycznej lub organicznej, stanowi idealną dekorację nowoczesnego wnętrza. Może być wydrukowany na płótnie lub ręcznie malowany w dowolnym formacie, z ramą lub bez niej.

Modna dekoracja ścian w salonie

W salonie obraz abstrakcja ma wyjątkowy potencjał dekoracyjny. Jeżeli jest to salon urządzony w stylu minimalistycznym, z przewagą jasnych kolorów i surowych materiałów, niegeometryczne obrazy abstrakcyjne stworzą tu ciekawy klimat. Barwa i format obrazów zależne są od tego, czy obrazy mają być dopełnieniem stylu, mają się w ten styl delikatnie wkomponować czy mają nim zawładnąć. Czarno – białe obrazy abstrakcje o fantastycznych kształtach delikatnie wkomponują się we wnętrze o stonowanych, jasnych barwach.