Gałki meblowe czy klamki?

Nie ma zbyt wielu metod otwierania szafek i szuflad. Mogą one być wyposażone w klamki albo gałki. Rzadkością są inne rozwiązania i najczęściej wiążą się one ze znacznym podniesieniem kosztów samych mebli. Stąd też warto szczególnie skupić się na gałkach i klamkach. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Które lepiej się sprawdza? Które warto wybrać?

Łatwe otwieranie

Gałki meblowe umożliwiają bardzo łatwe otwieranie szafek i szuflad. Nie wymaga ono wkładania w tę czynność dużej ilości siły. Nie wszyscy mają wystarczająco dużo siły, by nacisnąć klamkę. Może to być szczególnie trudne dla dzieci oraz osób starszych. Dla nich z pewnością łatwiejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gałek do mebli. Łatwo jest je chwycić i wystarczy lekki ruch, by dostać się do wnętrza szafki lub szuflady.

gałki meblowe

Bardzo stylowe

Gałki meblowe są stylowe. Można uznać je za ciekawy dodatek estetyczny do różnego typu mebli. Są to detale, które podkreślą wygląd całej konstrukcji i mogą być jak wisienka na torcie. Z tego też powodu gałki do szafek powinny być wybierane z dużą uwagą i dbałością o szczegóły. Z racji tego, że wybór gałek do mebli jest ogromny, to każdy, kto urządza wnętrze, może popuścić wodze fantazji. Doskonale, jeśli może przymierzać różne modele gałek do swoich mebli. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to można też przykładać zdjęcia gałek do szafek wydrukowane w skali 1:1. Pozwoli to na upewnienie się, czy będą one dobrze wyglądały na konkretnym typie mebla. To dobry sposób na sprawdzenie wielkości oraz koloru gałki.