Hoker i jego zalety

Jeszcze do niedawna hoker był kojarzony jedynie z barami i restauracjami. Aktualnie jest coraz częściej spotykany w nowoczesnych domach, gdzie chcemy zadbać o własną wygodę i komfort. Czym cechuje się ten przedmiot? Dlaczego warto na niego postawić? Jak dobrać ciekawe rozwiązanie do domu?

Hoker

Najprościej rzecz ujmując, hoker z SFMeble jest stołkiem barowym. Mebel ten jest znany w Europie już od tysięcy lat, a z upływem czasu doszło do jego licznych metamorfoz. Zmiany wiążą się nie tylko z wyglądem, lecz także z ergonomią i funkcjonalnością stołka barowego. Dawniej taki mebel wyglądał całkiem inaczej i był znacznie niższy. Zbliżone modele do aktualnych pojawiły się w XX wieku, razem z rozkwitem przemysły gastronomicznego i w momencie pojawienia się restauracji. 

Nowoczesny mebel do domu

Warto podkreślić, że hokery bardzo często pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach domów i mieszkań. Ogólna definicja mebla wskazuje, że jest to wysokie krzesło z kwadratowym lub okrągłym siedziskiem, jakie może być tapicerowane lub twarde. Na uznanie zasługuje fakt, że hoker może także posiadać oparcie lub stanowić krzesło obrotowe, co zależy od danego rozwiązania.

Stołek najczęściej jest zbudowany z metalu lub z drewna, lub z obu tych materiałów. Umocowanie bazuje na jednej, masywnej nodze lub na kilku mniejszych. Jeśli zależy nam na dokładnym przyjrzeniu się temu, jak wygląda hoker, warto odwiedzić bar lub pub. To niezbędne wyposażenie takiego lokalu, które pełni wiele funkcji. 

Hokery w domu można umieścić przy wyspie kuchennej, która cieszy się zainteresowaniem na rynku. Dzięki temu urozmaicimy całą kuchnię, dodając jest praktyczności i elegancji. Aktualnie hokery wyróżniają się solidnym wykonaniem i dobrą jakością, a producenci cały czas oferują ciekawe rozwiązania i modne wzory hokerów do domu.