Jak dobrać hokery do wymarzonego wnętrza?

hokery drewniane

Hokery często można spotkać pod inną nazwą, taką jak stołki lub krzesła barowe. Na przestrzeni ostatnich lat zyskały ogromną popularność wśród akcesoriów niezbędnych w domach jednorodzinnych. Swego czasu były one bardziej uważane za produkt ekskluzywny występujący najczęściej w barach i pubach. Teraz natomiast dużo się w tym przypadku zmieniło, dzięki czemu znalazły one zastosowanie w domach oraz mieszkaniach. Wszystko to za sprawą dużego komfortu oraz praktyczności, którymi obdarzają swoich nabywców. W tym artykule skupimy się na hokerach drewnianych oraz wyborze danego modelu.

Jak wybrać dobry model?

Hokery drewniane najlepiej dobrać po dwóch najważniejszych aspektach, którymi są:

  • Rodzaj siedzenia,
  • Oparcie, lub jego brak,

Wszystko zależy od czasu, który zamierzasz poświęcić na używanie stołka barowego. Hokery drewniane, na których zamierzasz spędzać dużo czasu w ciągu dnia, będą lepszym wyborem w przypadku modelu z miękkim oparciem, które zapewni Ci większy komfort podczas siedzenia przy blacie. Warto też uwzględnić wiek osób z nich korzystających, bowiem jeśli masz w domu dzieci, warto zaopatrzyć się w hokery drewniane kubełkowe, które posiadają w zestawie podłokietniki. Dzięki temu rodzajowi hokerów drewnianych zapewnisz dzieciom większe bezpieczeństwo. Pamiętaj także przy wyborze siedziska o miejscu na nogi, które również jest bardzo przydatne i sprawia duży komfort. 

Wymiary

Bardzo ważną rzeczą podczas zakupu takiego stołka jest także jego wysokość, którą musisz obowiązkowo brać pod uwagę, podczas umieszczania go przy blacie. Najlepszy stosunek odległości między hokerem drewnianym a blatem wynosi około 20 do 30 centymetrów. Poprzez taką odległość między meblami zapewnisz idealny komfort wszystkim użytkownikom. Należy także pamiętać o specyficznym doborze rozmiaru siedziska pod osoby w rodzinie, lub wśród znajomych, które charakteryzują się nietypowym wzrostem, by także mogły czerpać radość z jego użytku.

Aranżacja

Ostatnią ważną kwestią jest cała aranżacja pomieszczenia, w którym zamierzasz umieścić hokery drewniane (dostępne online m.in. na https://www.sfmeble.pl/c/hokery-drewniane-do-jadalni). Warto w tym przypadku dobrze się zastanowić nad ich ogólną kolorystyką jak również nad całym stelażem.