Jak wybrać funkcjonalny fotel do salonu?

Odpowiedni fotel w salonie powinien dawać możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach. Powinien być wytrzymały i dopasowany do wybranej aranżacji wnętrz. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

Jak wybrać fotel do salonu?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela nie jest łatwy, a przy jego dokonywaniu warto przeanalizować kilka aspektów. Po pierwsze powinien pasować do zastosowanej we wnętrzu stylistyki. W nowoczesnych stylizacjach sprawdzą się modele o minimalistycznym charakterze. Zwolennicy klasycznych aranżacji wybiorą głębsze fotele o tradycyjnych kształtach. Kolejna kwestia to dobór kolorów, które muszą być dopasowane do barw znajdujących się na ścianach, pozostałych meblach lub najważniejszych dodatkach, takich jak: zasłony i dywan. Duży wybór kolorów i modeli foteli można znaleźć np. na sfmeble.pl. Ponadto warto zwrócić uwagę na metraż pomieszczeniach. Fotel i jego gabaryty powinny odpowiadać rozmiarom wnętrza, przykładowo zbyt duże modele nie sprawdzą się w niewielkich salonach. Opisywany rodzaj mebli powinien cechować się ergonomią. Nie może stanowić obciążenie dla kręgosłupa, dlatego warto wybierać modele z odpowiednim kątem nachylenia oparcia względem siedziska. Wiele osób wybiera fotele z podnóżkami umożliwiające wygodne wyciągniecie nóg.

fotel

Popularne fotele do salonu

Fotel do salonu może występować w wielu wariantach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Modele cieszące się największą popularnością to:

  • fotele uszaki – nazwa tego rodzaju mebla nawiązuje do konstrukcji jego oparcia, które przypomina ucho. Fotel uszak cechuje się głębokim i wygodnym siedziskiem umożliwiającym odpoczynek w komfortowych warunkach.
  • fotele bujane – sprawdzą się w klasycznych stylistykach lub w aranżacji typu vintage. Posiadają podłokietniki i bujaną ramę, która zwiększa komfort ich użytkowania.
  • fotele rozkładane – stanowią idealny wybór do niewielkich pomieszczeń. W dzień pełnią funkcje wypoczynkową, a w nocy służą jako wygodne pojedyncze łóżko.
  • finki – tego typy fotele odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach. Są wyposażone w podłokietniki i metalowe lub drewniane nóżki.