Jak wybrać lampę stołową do salonu, sypialni i na przedpokój?

Lampy stołowe to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych wnętrza. To dzięki nim możemy stworzyć klimatyczny salon, przytulną sypialnię czy elegancki przedpokój. Na co należy zwrócić uwagę wybierając lampy stołowe?

Lampa do salonu


Wybierając lampę do salonu należy przede wszystkim zastanowić się jaka będzie jej funkcja. Czy zadaniem lampy jest ułatwienie czytania, czy stworzenie delikatnego, nastrojowego światła.

Lampa na stół, którą ustawimy w kąciku czytelniczym może nie tylko tworzyć nastrój, ale również pełnić funkcję użytkową. Wybierając taką lampę koniecznie trzeba zadbać, by dawała jasne światło. Idealnie sprawdzi się lampa stołowa z możliwość regulacji natężenia światła.

Lampy na stół, które ustawimy na komodzie, stoliku obok sofy czy parapecie mogą dawać ciemniejsze światło pod warunkiem, że ich przeznaczenie jest wyłącznie dekoracyjne. Lampy, które mają klosz z materiału to idealne rozwiązanie. Światło będzie miękki, delikatne i dyskretne.

Lampa do sypialni


Każda sypialnia potrzebuje łagodnego, miękkiego światła, które ułatwia odpoczynek. Idealne będą lampy z abażurem. Dzięki temu światło będzie rozproszone i delikatniejsze.

Lampki stołowe można postawić na szafka nocnych. Dzięki temu będziemy mogli poczytać przed snem. Ustawione symetrycznie po obu stronach łóżka stworzą klimatyczne pomieszczenie.

Lampa stołowa na przedpokój?


A dlaczego nie? Przedpokój to wizytówka domu. Jednocześnie jest to ciąg komunikacyjny, który pokonujemy wielokrotnie poruszając się po mieszkaniu. Przestrzeń ta powinna być nie tylko elegancka, ale również dobrze doświetlona, by była funkcjonalna.

Lampy na stół ustawione na komodzie w przedpokoju czy konsoli obok lustra sprawią, że korytarz stanie się wyjątkowym miejscem. Jest to idealne miejsce na lampy, które są charakterystyczne i niebanalne.

Łącząc lampy stołowe z podłogowymi można stworzyć subtelnie oświetlony hol, po którym będziemy mogli bez problemu się poruszać po zmroku. Lampy stołowe można nabyć w sklepie Elampy.