Jakie fotele do ogrodu wybrać?

Ogród – wyjątkowa przestrzeń, która może stanowić ozdobę domu. W szczególności w okresie letnim ukazuje pełnię swego uroku. Trudno się dziwić, że tak wiele osób ciepły dzień pragnie spędzić na zewnątrz, by w pełni cieszyć się promieniami słońca. Rodzinny obiad na świeżym powietrzu może mieć miejsce dzięki meblom ogrodowym. Powstaje jednak pytanie: z jakiego materiału fotel ogrodowy sprawdzi się najlepiej?

Fotele ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu trzeba brać pod uwagę, iż meble tego typu znajdują się na zewnątrz, dlatego istotna jest ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Wśród najpopularniejszych typów foteli ogrodowych spotkać można:

fotel ogrodowy
  • drewniane
  • metalowe
  • wiklinowe
  • rattanowe
  • plastikowe

Poszczególne fotele różnią się oczywiście odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale też szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Różnice pomiędzy materiałami

Fotel ogrodowy to doskonałe uzupełnienie przestrzeni zielonej wokół, jak też tarasu. Często spotykane rozwiązanie w postaci foteli ogrodowych drewnianych z pewnością należy do solidnych. Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę, czy producent zaimpregnował mebel. Jeśli nie – trzeba zrobić to samodzielne. Fotel ten wymaga również regularnego stosowania środków ochronnych do drewna.

Fotele wykonane z wikliny

Jest to alternatywa dla osób, którym przede wszystkim zależy na tym, aby fotel był lekki i łatwy w przenoszeniu. Trzeba jednak pamiętać, iż wiklina wrażliwa jest na intensywne słońce, które może ci doprowadzić do jej kruszenia. Należy także unikać jej ekspozycji na intensywne opady.

Fotel ogrodowy metalowy

Z pewnością tego rodzaju modele są najbardziej wytrzymałe, jak co również stabilne. Jednak stal, podobnie jak drewno, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek szkodliwego działania warunków atmosferycznych. Niektórzy producenci stosują dodatkową warstwę ochronną na wypadek korozji. W innym przypadku niezbędne jest zastosowanie zastosowanie farby lub innego środka ochronnego. Z uwagi, iż meble tego typu są często dość twarde, warto skorzystać z dodatkowych poduszek.

Fotele i krzesła plastikowe

Z pewnością to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, a co za tym idzie również najbardziej wrażliwe, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest niewielka waga i łatwość w przechowywaniu.