Konsola w przedpokoju: praktyczny i oryginalny mebel

Obecnie istnieje szeroka gama mebli do przedpokoju. Konsole wyróżniają się elegancją i wyrafinowaniem. Stopniowo zastępują one nieporęczne komody. Konsola w przedpokoju to nie tylko dekoracyjny, ale i funkcjonalny element pomieszczenia, na którym można umieścić różne rzeczy i drobiazgi. Dzięki niewielkiej szerokości można go zamontować w wąskich przedpokojach, tworząc przytulny, wygodny i funkcjonalny kącik.

Co to jest konsola do przedpokoju: cechy i funkcjonalność

Konsola to mały stolik z czterema nogami do przechowywania drobnych przedmiotów, które muszą być pod ręką. Wysokość konsoli w przedpokoju nie przekracza 110 cm. Głębokość produktu wynosi nie więcej niż 40 cm, dzięki czemu zmieści się w małym, wąskim przedpokoju. Obecność takiego stołu w przedpokoju sprawia, że staje się on bardziej wyrazisty i ciekawy, nabiera indywidualnego konturu.

konsola do przedpokoju

Wspornik po raz pierwszy pojawił się we Francji na początku XIV wieku. Służyła jako podpora do podtrzymywania gzymsu lub balkonu. Później ten mebel został włączony do wnętrza sali wysokiego społeczeństwa jako wykwintny mały stolik ozdobiony rzeźbieniami, złoceniami i wzorami. Popularność konsoli szybko rosła i rozprzestrzeniała się na inne kraje. Projekt był stopniowo modyfikowany, tak że ten luksusowy przedmiot stał się powszechnym elementem wnętrza pomieszczeń mieszkalnych.

Konsola do przedpokoju może być wykonana z różnych materiałów i prezentowana w różnych opcjach, tak aby produkt pasował do każdego wnętrza korytarza. Bogatą gamę produktów tego typu oferuje sklep meblowy SFMEBLE.

Konsola do przedpokoju: gdzie ją umieścić

Dzięki różnorodności opcji projektowych, design może harmonijnie uzupełniać spójność wnętrza lub stać się jego wyszukanym akcentem. Wąski stolik jest nie tylko dekoracyjny, ale może być również wykorzystany do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych i innych drobiazgów.

Konsola do przedpokoju nie wymaga dużej ilości miejsca. Wąska konsola w przedpokoju może być ustawiona przy ścianie lub w rogu. Ten mały stolik przy drzwiach wejściowych pozwala trzymać torebkę, klucze lub rękawiczki zawsze pod ręką.

Nad konsolą często znajduje się lustro z półką, wykonane w tym samym stylu co konstrukcja. Pod stołem można umieścić małą pufę. Różne wzory pokazane są na zdjęciu konsoli w przedpokoju.