Lampa elewacyjna – jak wybrać odpowiednią?

Oświetlenie elewacyjne stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwala na zwiększenie walorów estetycznych budynku, a także zapewnia więcej bezpieczeństwa dla jego mieszkańców. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią lampę elewacyjną.

Oświetlenie elewacyjne – dlaczego warto w nie inwestować?

Rozwój współczesnej technologii oraz większy nacisk na kwestie estetyczne sprawił, że wybór lamp elewacyjnych jest niezwykle szeroki – zobacz na https://www.elampy.pl/lampy-elewacyjne. Tego rodzaju oświetlenie jest już standardowym element wystroju wielu budynków. Mogą to być domy jednorodzinne, bloki mieszkaniowe nieruchomości o charakterze komercyjnym. Dzięki tym lampom z pozoru nieestetyczny dom stanie się znacznie ciekawszy w oczach postronnych osób. Ponadto tego rodzaju oświetlenie spełnia niezwykle istotną funkcję w postaci zapewniana większego bezpieczeństwa. Stanowi skuteczny odstraszacz dla włamywaczy, a poza tym pozwala na bezpieczne poruszanie się po zapadnięciu zmroku. Lampa elewacyjna zamontowana przed ogrodem pozwala na spędzanie czasu na dworze do późnego wieczora.

lampa elewacyjna w kolorze czarnym

Jak wybrać idealną lampę elewacyjną?

Omawiany rodzaj lamp różni się od swoich klasycznych odpowiedników przeznaczonych do użytkowania wewnątrz budynków. Z tego powodu przed wybraniem odpowiedniej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, a najważniejsze z nich to:

  • materiały – lampy elewacyjne muszą być wykonane z wysokiej klasy tworzyw zapewniających wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.
  • klasa szczelności – ze względu na umiejscawianie tych lamp na zewnątrz powinna być jak najwyższa.
  • energooszczędność – nowoczesne lampy wykorzystują technologie pozwalające na uzyskiwanie odpowiedniej ilości światła przy niskim poborze energii.
  • design – lampa elewacyjna powinna być dopasowana do stylu budynku, co zwiększy jego walory estetyczne.