Lampa podłogowa — modne i wygodne źródło światła

Kiedy urządzamy mieszkanie, ważnym zagadnieniem jest odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła. Kuchnia, salon, sypialnia czy łazienka — każde z tych pomieszczeń wymaga indywidualnego podejścia i przemyślenia kwestii związanych z wyborem odpowiedniego oświetlenia. Źródło światła w postaci lampy wiszącej lub ozdobnego żyrandola to nie wszystko. Jak rozświetlić ciemne kąty i stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza?

Zadbaj o świet(l)ny nastrój 

Wybór odpowiedniego oświetlenia zależy przede wszystkim od charakteru i przeznaczenia konkretnego pomieszczenia. Inną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość naturalnego światła, które do niego wpada. Wielkość okien, ich usytuowanie względem stron świata, zmieniające się pory roku a co za tym idzie długość dnia — mają wpływ na to, czy światło słoneczne będzie częstym gościem w naszym salonie, kuchni czy sypialni.

Najpopularniejszymi źródłami sztucznego światła, które instalujemy w naszych domach, są wszelkiego rodzaju lampy sufitowe. Jednak tego rodzaju oświetlenie nie w każdej sytuacji się sprawdzi. Poza tym często nie dociera ono do wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. Czasem potrzebujemy nieco bardziej nastrojowego światła albo po prostu pragniemy doświetlić jakiś ciemniejszy kąt mieszkania. Odpowiedzią na te problemy jest oświetlenie uzupełniające i lampy podłogowe, które mają wiele zalet.

lampa podłogowa szara

Jaką lampę podłogową wybrać?

Lampa podłogowa (tutaj) to przede wszystkim mobilność. Wybierając model dopasowany do stylu wnętrza, możemy zmieniać miejsce, w którym stoi w zależności od tego, gdzie akurat potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Długie zimowe wieczory z książką na kanapie? Lampa podłogowa jest do tego stworzona! Odpowiedni nastrój podczas rodzinnego seansu filmowego? Jak najbardziej! Nastrojowe światło w sypialni? Również w tej roli lampa podłogowa sprawdzi się doskonale.

Wśród lamp dostępnych na rynku obok popularnych modeli znajdziemy ciekawe projekty dizajnerskie. Jedni kochają klasykę inni nowoczesne pomysły i rozwiązania. Wystarczy poszperać w sieci, żeby znaleźć lampę podłogową idealną do naszego wnętrza. Ilość wzorów, kolorów i ciekawych pomysłów na aranżacje może przytłaczać. Jednak w poszukiwaniu inspiracji do stworzenia przytulnego wnętrza z idealnym oświetleniem warto przeanalizować różne rozwiązania.