Wieszaki stojące na ubrania i na ręczniki

Wbrew pozorom, wieszaki odgrywają bardzo istotną rolę w aranżacji wnętrz. Pozornie spełniają głównie funkcje praktycznie, umożliwiając szybkie i łatwe odwieszenie ubrań czy ręczników. Wieszaki są jednak dość duże, przez co dość mocno rzucają się w oczy. Warto więc wybrać właściwy model, który będzie dobrze dopasowany do stylu pomieszczenia i jednocześnie zapewni pożądaną funkcjonalność. Na szczególną uwagę zasługują wygodne w użytkowaniu wieszaki wolnostojące.

Wieszaki na ubrania

Wieszak na ubrania stojący warto odpowiednio wyeksponować we wnętrzu. Najlepiej umieścić go w widocznym miejscu, aby można było podziwiać jego walory zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Wieszak o niebanalnym wzornictwie może stać pusty, a i tak zrobi doskonałe wrażenie na gościach. Lepiej nie przeładowywać go nadmiarem ubrań, tylko wykorzystać poszczególne kołki i haczyki wyłącznie do wieszania często używanej odzieży. Do wieszania ubrań zastosować można także mobilne garderoby z drążkiem, na których umieszczane są przenośne haki. Stare wieszaki na ubrania stojące warto nieco odnowić, przemalowując je farbami dekoracyjnymi do drewna. Poszczególne odcinki i segmenty można wcześniej okleić taśmą malarską, aby wyznaczyć powierzchnię do nanoszenia konkretnego koloru farby. Po zakończeniu prac wystarczy ją odkleić, a następnie powtórzyć czynność aż do uzyskania dobrego efektu.

Wieszaki na ręczniki

Wieszaki stojące bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w przedpokojach, ale także pokojach kąpielowych. W łazience okazują się szczególnie przydatnym akcesorium, na które odkładać można ręczniki. Designerski wieszak stojący (https://www.sfmeble.pl/c/wieszaki-stojace-akcesoria-przedpokoj) doskonale komponuje się z wolnostojącą wanną, zwłaszcza w przypadku obecności wysokiej baterii podłogowej. Do wyjątkowo modnych trendów należą obecnie drabinki do odwieszania ręczników, które nierzadko posiadają bardzo dekoracyjny wygląd. Górny koniec takiej drabinki opiera się o ścianę, a dolny spoczywa na podłodze. Wieszaki stojące na ręczniki występują w wielu wariantach kolorystycznych, a do najpopularniejszych należą białe, czarne, stalowe i miedziane. W niedużej łazience warto zastosować dobrej jakości grzejnik drabinkowy, ze względu na jego kompaktowe rozmiary. W ten sposób zyskać można nie tylko wydajne urządzenie grzewcze, ale również wygodny wieszak na mokre ręczniki.