Drzwi przesuwne – co warto o nich wiedzieć?

Nie każdy wie, że zakup drzwi przesuwnych wcale nie jest takim prostym przedsięwzięciem. System, który trzeba zastosować do montażu takich drzwi nie zawsze wszędzie się sprawdza. Trzeba wybrać właściwy model, by takie drzwi synchronicznie się otwierały. Dodatkowo, zupełnie inny system będzie pasował do drzwi szklanych, a inny do drzwi przesuwnych w stylu loftowym. Dlaczego? Na te pytania odpowiedź znajduje się poniżej.

szklane drzwi przesuwne - instalacja

Drzwi przesuwne kompletny zestaw w przystępnej cenie

Klienci, którzy nie wiedzą, jak prawidłowo skompletować drzwi i odpowiedni system do ich montażu, najczęściej decydują się na komplet drzwi, w którym jest już zawarty odpowiedni system do ich montażu. Taki zestaw można znaleźć u wielu dobrych producentów, jednak trzeba liczyć się z tym, że cena także może być dość wygórowana. Tego typu nowoczesne rozwiązania klienci najczęściej wybierają do stylowych domów, eleganckich biur i kancelarii, a także do hoteli, restauracji, kawiarni, urzędów i miejsc usługowych.

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Tak naprawdę system należy dopasować do konkretnych drzwi, dlatego też najczęściej klienci najpierw muszą zakupić odpowiedni model drzwi przesuwnych, a następnie szukać właściwego zestawu do ich montażu. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej sprawdzonych rozwiązań, które dają klientom dość duże możliwości. Ostatnio bardzo popularne stały się drzwi przesuwne loftowe, do których można dokupić również specjalny system do drzwi przesuwnych.