Oświetlenie działki ogrodowej

Jakie oświetlenie powinno być odpowiednie dla wiejskiego domu lub domu jednorodzinnego i terenu wokół niego? Jest to pytanie, na które nie zawsze można znaleźć właściwą odpowiedź. Rozważ najlepsze opcje oświetlenia i projektu oświetlenia dla Twojego wiejskiego domu i ogrodu.

Wraz z nadejściem zmierzchu obszar wokół domu nie powinien być pogrążony w ciemności. Po pierwsze, trudno jest odnaleźć drogę w ciemności, a goście muszą widzieć numer domu, do którego się udają. Po drugie, oświetlenie jest istotnym elementem nawet najbardziej podstawowego systemu bezpieczeństwa w domu. Po trzecie, przemyślane oświetlenie posesji i domu tworzy bardzo atrakcyjny projekt oświetleniowy. Dlatego oświetlenie uliczne wokół domu należy podzielić na trzy kategorie.

Oświetlenie (stałe)

Pierwsza kategoria oświetlenia (stałe) obejmuje wejście do domu, numer domu, ścieżki, schody, taras i wjazd do garażu.

Oświetlenie zabezpieczające

Druga kategoria oświetlenia, stanowiąca część systemu bezpieczeństwa – oświetlenie zabezpieczające, ma przede wszystkim zapobiegać włamaniom i niepożądanym wtargnięciom. Jest on włączany w zależności od oświetlenia i ruchu obiektów, a wyłączany po upływie określonego czasu. Oświetlenie jest sterowane przez czujniki systemu bezpieczeństwa. Takie systemy są bardzo bezpieczne pod względem mechanicznym.

Oświetlenie dekoracyjne

Trzecią kategorią oświetlenia jest oświetlenie dekoracyjne, mające na celu tworzenie efektów świetlnych i wzornictwa w ogrodzie. W tym przypadku stosuje się lampy ogrodowe stojące lub oprawy umieszczone bliżej podłoża najczęściej LED. Ważną rolę odgrywa gra cieni i kolorów. Ma to duży wpływ na postrzeganie domu i jego otoczenia.