Sofa może służyć też jako łóżko

Wiele sof ma odgórnie narzuconą, niezmienną formę, przez co nie można ich rozłożyć. Na szczęście do wyboru jest wiele modeli pozwalających na zwiększenie powierzchni użytkowej w szybki i prosty sposób. Wystarczy rozejrzeć się za bardziej praktyczną sofą, czyli taką z funkcją spania. Mebel ten idealnie sprawdzi się podczas niespodziewanej wizyty gości, którzy zapragną przenocować. Sofa z funkcją spania też może być bardzo wygodna, zapewniać wysoki komfort użytkowania. Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów została wykonana. Mebel ten może też zostać wykorzystany do codziennego użytkowania, bo nie zawsze przecież metraż pozwala na wstawienie do sypialni klasycznego łóżka z materacem.

Sofa z funkcją spania? Jak najbardziej!

Regenerujący wypoczynek nocny to gwarancja obudzenia się wyspanym, z dobrym humorem i energią do działania. Jako że w łóżku spędza się kilka godzin dziennie, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Przy niewielkiej przestrzeni można posiłkować się sofą, ale nie taką zwykłą, tylko z funkcją spania. Pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca za dnia, a w nocy posłuży jako łóżko. Idealnie sprawdza się w kawalerce czy salonie. Na uwadze powinno się mieć przy wyborze tego mebla walory użytkowe estetyczne. Wygoda i ładny design to postawa. Sofy bez funkcji spania służą głównie do wypoczywania w pozycji siedzącej. W sprzedaży dostępne są też modele wypoczynkowe z funkcją spania okazjonalnego lub codziennego.

Wybór odpowiedniego modelu

Jeśli ktoś chce spać na sofie, to nie sprawdzi się modele dwu- lub trzyosobowe ani narożnik. Meble wypoczynkowe z funkcją spania codziennego zapewnią dużo przestrzeni użytkowej do spania po ich rozłożeniu. Można liczyć na odpowiednie wypełnienie i mechanizmy, które imitują materac stosowany w klasycznych łóżkach. Jeśli sofa ma być rozkładana relatywnie rzadko, to wystarczy kupić taką gwarantującą wygodny relaks w pozycji siedzącej, ale większe wymagania należy mieć już przy częstym użytkowaniu.

Wybierając mebel z funkcją spania, należy mieć na uwadze przede wszystkim wielkość mebla przed i po rozłożeniu. To samo dotyczy wielkości powierzchni użytkowej i wysokości siedziska. Znaczenie ma sposób rozkładania mebla, jego konstrukcja i wypełnienie. Nie można pominąć kwestii pojemnika na pościel, co jest bardzo praktyczne i pozwala zachować porządek. Sofy nigdy nie powinno się kupować w ciemno, ale udać osobiście do sklepu, po czym przetestować. Komfort i wygoda są kwestiami subiektywnymi, każdy ma inne potrzeby, preferencje i oczekiwania.