Rodzaje lampek na biurka

Miejsce do nauki dla dziecka, czy do pracy dla dorosłego człowieka musi być odpowiednio zaaranżowane. Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście oświetlenie. Na rynku jest ogromny wybór różnorodnych lampek na biurka, więc należy dobrze przemyśleć wybór lampki.

Lampki stojące lub mocowane do biurka

Przede wszystkim lampki różnią się sposobem ustawienia. Jedne są po prostu stojące, a inne można przymocować do krawędzi biurka. Lampkę stojącą można wykorzystać nie tylko na biurku, ale też na przykład jako lampkę nocną. Natomiast lampka na biurko mocowana z kolei nie zajmie na biurku tyle miejsca, co stojąca. Wybór zależy więc od wielkości blatu roboczego i tego, co zamierza się na nim trzymać.

Lampki zwykłe i zaawansowane

Na rynku dostępne są zarówno zwykłe lampki, które podłącza się do prądu i zapala oraz gasi włącznikiem, jak i lampki, które posiadają wiele różnych udogodnień. Na przykład do wyboru są lampki biurkowe z możliwością regulacji natężenia światła. Można je przyciemniać i rozjaśniać w zależności od potrzeb. Są także lampki z możliwością regulacji kąta padania światła poprzez zginanie w górę, dół i skręcanie w boki. Taka lampka będzie najlepszym rozwiązaniem na biurko do pracy w domu.

Żarówki w lampkach biurkowych

Ogromne znaczenie przy wyborze odpowiedniej lampki ma rodzaj zastosowanej żarówki. Warto wybierać lampki z nowoczesnymi żarówkami LED (sprawdź takie), gdyż przy mniejszej mocy gwarantują one odpowiednio mocne oświetlenie, a do tego charakteryzują się długim czasem pracy i oszczędnością prądu. Mimo że żarówki LED kosztują więcej niż klasyczne, ich koszt szybko zwróci się w niższych rachunkach za energię elektryczną, a do tego nie trzeba ich wymieniać tak często, jak zwykłych. Ponadto żarówki LED nie gasną nagle, tylko stopniowo się przyciemniają i migają, dzięki czemu wcześniej można kupić nową i uniknąć sytuacji, gdy żarówka zgaśnie nagle w trakcie pracy.